Latest:
អាជ្ញាធរជាតិអប្សរាជួបពិភាក្សាការងារជាមួយបណ្ឌិតសភាវិទ្យាសាស្រ្តសង្គមចិន-APSARA National Authority Meets with the Chinese Academy of Social Sciences -​ 26 March 2025
នាព្រឹកថ្ងៃទី២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥នេះ ឯកឧត្តម ឡុង កុសល អគ្គនាយករង តំណាងដ៏ខ្ពស់ខ្ពស់ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ហង់ ពៅ អគ្គនាយកអាជ្ញាធរជាតិអប្សរា ព្រមទាំងសហការី បានទទួលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ ជាមួយប្រតិភូបណ្ឌិតសភាវិទ្យាសាស្រ្តសង្គមចិន ដែលដឹកនាំដោយ ឯកឧត្តម Zhen Zhanmin អនុប្រធានបណ្ឌិតសភាវិទ្យាសាស្រ្តសង្គមចិន។
លោកជំទាវបណ្ឌិតសភាចារ្យ​ ភឿង​ សកុណា​ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងវប្បធម៌និងវិចិត្រសិល្បៈ​ បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំក្រុមប្រឹក្សាភិបាលអាជ្ញាធរជាតិអប្សរា​ អាណត្តិទី៦​ លេីកទី២ -​ 25 March 2025
នៅថ្ងៃទី២៥​ ខែមីនា​ ឆ្នាំ២០២៥​ នៅទីស្តីការក្រសួងវប្បធម៌និងវិចិត្រសិល្បៈ​ លោកជំទាវបណ្ឌិតសភាចារ្យ ភឿង​ សកុណា​ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងវប្បធម៌និងវិចិត្រសិល្បៈ​ និងជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាលអាជ្ញាធរជាតិអប្សរា​
ប្រជាពលរដ្ឋចំនួន៧៩៦គ្រួសារ ក្នុងសង្កាត់ក្របីរៀល ក្រុងសៀមរាប បានទទួលចង្រ្កានបង្កើនថាមពល កាត់បន្ថយការបំពុលបរិស្ថាន-796 Families in Sangkat Krabei Riel Receive Energy-Saving Stoves to Combat Environmental Pollution -​ 23 March 2025
នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៣ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ លោក ហ៊រ រិទ្ធានូ អនុប្រធានក្រុមការងារគណបក្សចុះជួយ សង្កាត់ក្របីរៀល តំណាងឯកឧត្តមបណ្ឌិត ហង់ ពៅ អគ្គនាយកអាជ្ញាធរជាតិអប្សរា រួមជាមួយលោក សាខុន ប៉ូរិន
Events
ភ្ញៀវទេសចរប្រមាណជាង៨ម៉ឺននាក់បានទស្សនា ព្រឹត្តិការណ៍សមរាត្រី នៅប្រាសាទអង្គរវត្ត-Over 80,000 tourists watch the Equinox event at Angkor Wat -​ 23 March 2025
រយៈពេល៣ថ្ងៃនៃព្រឹត្តិការណ៍សមរាត្រី (Equinox) ចាប់ពីថ្ងៃទី២១ ដល់ថ្ងៃទី២៣ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ភ្ញៀវទេសចរជាតិ និងអន្តរជាតិអន្តរជាតិ ចំនួន៨៥,៤៥៣នាក់
ប្រជាពលរដ្ឋចំនួន៨៥០គ្រួសារ ក្នុងស្រុកអង្គរធំ បានទទួលចង្រ្កានបង្កើនថាមពល កាត់បន្ថយការបំពុលបរិស្ថាន-850 Families in Angkor Thom District Receive Energy-Saving Stoves to Combat Environmental Pollution -​ 22 March 2025
នៅព្រឹកថ្ងៃទី២២ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ លោក ព្រហ្ម សំអ៊ាន អនុប្រធានក្រុមការងារគណបក្សចុះជួយឃុំជប់តាត្រាវ តំណាងឯកឧត្តមបណ្ឌិត ហង់ ពៅ អគ្គនាយកអាជ្ញាធរជាតិអប្សរា រួមជាមួយលោក សាខុន ប៉ូរិន
ភ្នាក់ងារទេសចរនៃអាជ្ញាធរជាតិព្រះវិហារចុះទស្សនកិច្ចសិក្សានៅរមណីយដ្ឋានអង្គរ-Preah Vihear National Authority’s Tourism Agents Conduct Study Tour at Angkor Site -​ 21 March 2025
ក្រុមភ្នាក់ងារទេសចរនៃអាជ្ញាធរជាតិព្រះវិហារ បានធ្វើទស្សនកិច្ចសិក្សាស្វែងយល់ពីបទពិសោធន៍ គ្រប់គ្រងភ្ញៀវទេសចររបស់ភ្នាក់ងារទេសចរនៅក្នុងរមណីយដ្ឋានអង្គរ។
ទេសចរយ៉ាងច្រើនកុះករស្កាត់មកពីទីជិតឆ្ងាយ ដើម្បីរង់ចាំទស្សនាថ្ងៃរះចំកំពូលកណ្តាលប្រាសាទអង្គរវត្ត-Tourists gather to watch the sunrise over the top of Angkor Wat -​ 21 March 2025
ភ្ញៀវទេសចរជាតិ និងអន្តរជាតិយ៉ាងច្រើនកុះករ បានស្កាត់មកពីទីជិតឆ្ងាយ រួតរះក្រោកតាំងពីព្រលឹមស្រាងៗ ដើម្បីរង់ចាំទស្សនាទិដ្ឋភាពដ៏អស្ចារ្យ គឺថ្ងៃរះចំកំពូលកណ្តាលប្រាសាទអង្គរ
ក្រុមអ្នកជំនាញអាជ្ញាធរជាតិអប្សរា ធ្វើកំណាយសង្គ្រោះនៅស្ពានហាលខាងលិចរបស់ប្រាសាទបេងមាលា-APSARA National Authority conducts archaeological excavations at the western causeway of Beng Mealea Temple -​ 21 March 2025
ក្រុមអ្នកជំនាញរបស់អាជ្ញាធរជាតិអប្សរា ធ្វើកំណាយសង្គ្រោះនៅស្ពានហាលខាងលិចរបស់ប្រាសាទបេងមាលា ស្ថិតនៅភូមិបឹងមាលា ឃុំបឹងមាលា ស្រុកស្វាយលើ ខេត្តសៀមរាប។