សិក្ខាកាមនៃសិក្ខាសាលាស្តីពីកម្មវិធីផ្លាស់ប្តូរយុវជនវប្បធម៌លើការគ្រប់គ្រងបេតិកភណ្ឌពិភពលោក និងអភិវឌ្ឍន៍សហគមន៍ បន្តចុះកម្មសិក្សានៅរមណីយដ្ឋានប្រវត្តិសាស្ត្រប្រាសាទព្រះវិហារ-Participants of the Youth Cultural Exchange Program on World Heritage Management and Community Development Workshop to continue their visits to the Preah Vihear Historical Site -​ 18 February 2025
កាលពីថ្ងៃទី១៧ ខែកុម្ភៈ សិក្ខាកាមនៃសិក្ខាសាលាស្តីពីកម្មវិធីផ្លាស់ប្តូរយុវជនវប្បធម៌លើការគ្រប់គ្រងបេតិកភណ្ឌពិភពលោក និងអភិវឌ្ឍន៍សហគមន៍ បានបន្តចុះកម្មសិក្សានៅកន្លែងមួយចំនួនក្នុងរមណីយដ្ឋានប្រវត្តិសាស្ត្រប្រាសាទព្រះវិហារ។
ក្នុង​រយៈពេលមួយសប្ដាហ៍កន្លងទៅ សិក្ខាកាមបាន​ចុះ​កម្មសិក្សាក្នុងរមណីយដ្ឋានប្រវត្តិសាស្ត្រមួយចំនួនដូចជា រមណីយដ្ឋានអង្គរ និងរមណីយដ្ឋានប្រាសាទសំបូរព្រៃគុក។
សូមបញ្ជាក់ថា អាជ្ញាធរជាតិអប្សរាបានរៀបចំសិក្ខាសាលាខាងលើនេះ ដោយប្រើប្រាស់មូលនិធិសហប្រតិបត្តិការពិសេសមេគង្គ-ឡានឆាង ដើម្បីចែករំលែកបទពិសោធន៍​ទាំងទ្រឹស្តី និងការអនុវត្តអំពីកិច្ចការអភិរក្ស ការគ្រប់គ្រង ការអភិវឌ្ឍប្រកបដោយចីរភាព ដូចជា នៅ​រមណីយដ្ឋានអង្គរ រមណីយដ្ឋានប្រាសាទសំបូរព្រៃគុក និងរមណីយដ្ឋានប្រាសាទកោះកេរ៕