Meeting with Apsara Authority Program, broadcasting on Sweet Radio Station FM 100.50 MHz (Saturdays from 5:00pm – 5;30pm)
During Angkor Sankranta 2017, APSARA Authority organized the conservative heritage location in front of Angkor Wat, which is divided into 3 parts: First part presents about the preservation and restoration of temples in the region of Angkor by APSARA Authority and the region of Preah Vihear by Preah Vihear National Authority, through photographs as well as small statues, which also show about how Khmer ancestor building the temples. Second part shows about stone cutting, stone treatments and stone restoration techniques .est. Last part shows entertainment location for traditional games and dances.
តើអ្នកដឹងអ្វីខ្លះពីផ្ទាំងចម្លាក់នៅតាមជញ្ជាំង ឬថែវនៃប្រាសាទអង្គរវត្ត? ភ្ញៀវទេសចរមួយចំនួនធំ ទំនងមិនបានដឹងទេ អំពីដំណើររឿងនានានៅតាមចម្លាក់ទាំងនោះ។ តាមពិតទៅវាមានរឿងជាច្រើន ដែលត្រូវបានវីរបុរសខ្មែរសម័យនោះ ឆ្លាក់ទុក សម្រាប់ជាប្រវត្តិសាស្រ្តដល់កូនចៅជំនាន់ក្រោយ។
ក្នុងដំណើរទស្សនកិច្ចសិក្សាអំពីការគ្រប់គ្រង ជួសជុល និងអភិរក្សបេតិកភណ្ឌវប្បធម៌ ព្រមទាំងចូលរួមប្រជុំផ្លាស់ប្តូរយោបល់បច្ចេកទេសនិងបង្ហាញលទ្ធផលសិក្សាស្រាវជ្រាវសម្រាប់គម្រោងអភិរក្សនិងជួសជុលក្រុមប្រាសាទព្រះពិធូរក្នុងឧទ្យានអង្គរជាលើកទី២នៅសាធារណរដ្ឋកូរ៉េរយៈពេល១៤ថ្ងៃ បានបញ្ចប់ហើយនារសៀលថ្ងៃទី១៤ ខែមេសា ឆ្នាំ២០១៧ នៅទីស្នាក់ការមូលនិធិមរតកវប្បធម៌កូរ៉េ KCHF (Korea cultural Heritage foundation)។
ដើម្បីអបអរសាទរពិធីចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណជាតិខ្មែរ អាជ្ញាធរជាតិអប្សរាបានចែកចាយទឹកបរិសុទ្ធដោយមិនគិតថ្លៃដល់ភ្ញៀវជាតិ និងអន្តរជាតិ ដែលចូលមកទស្សនាព្រឹត្តិការណ៍អង្គរសង្ក្រាន្ត ចាប់ពីថ្ងៃទី១៣ ដល់ទី១៦ ខែមេសា ឆ្មាំ២០១៧។
ពិធីចូលឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំរកា នព្វស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦១ នឹងឈានចូលមកដល់នៅថ្ងៃទី១៤ ខែមេសា ឆ្នាំ២០១៧វេលាម៉ោង ៣៖១២នាទីទៀបភ្លឺ។ កម្មវិធីសាសនា និងប្រពៃណីជាច្រើនកំពុងរៀបចំនិងប្រព្រឹត្តទៅក្នុងបរិវេណរមណីយដ្ឋានអង្គរ ជាបន្តបន្ទាប់ ដើម្បីអបអរសាទរពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិនេះ។