អាជ្ញាធរជាតិអប្សរាចុះរៀបចំសោភ័ណភាព អនាម័យ និងបរិស្ថាន ក្នុងបរិវេណខាងត្បូង ប្រាសាទអង្គរវត្ត (ក្បែរបន្ទប់អនាម័យ)
Published on 10 October 2019 08:28 PM Post By ៖ Apsara National Authority
តបតាមសេចក្តីជូនដំណឹងលេខ ៨៥៣/១៩ រប.សជណ របស់អាជ្ញាធរជាតិអប្សរា នាព្រឹកថ្ងៃទី១០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០១៩ នេះ ឯកឧត្តម យិត ចាន់ដារដ្ឋ អគ្គនាយករង បានដឹកនាំកម្លាំងជំនាញចម្រុះរួមមាន នាយកដ្ឋានទ្រទ្រង់បច្ចេកទេស និងគម្រោងអន្តរវិស័យ នាយកដ្ឋានព្រៃឈេី និងទេសភាពវប្បធ៌ម និងនាយកដ្ឋានគ្រប់គ្រងទឹក ចុះរៀបចំសោភ័ណភាព អនាម័យ និងបរិស្ថាន ក្នុងបរិវេណវត្តអង្គរខាងត្បូង (ក្បែរបន្ទប់អនាម័យ) ។ ក្នុងនោះក្រុមការងារបានកាត់ក្រីមែកឈេី រុះរេីដកហូតរោងឈេីដែលពុកផុយ បង្គន់ដែលពុំចាំបាច់ និងរុក្ខជាតិដែលគ្មានប្រយោជន៍ ព្រមទាំងសម្អាតអនាម័យ និងរៀបចំសោភ័ណភាពនៅខាងត្បូងប្រាសាទអង្គរវត្តនេះឱ្យមានបរិស្ថានល្អស្អាត ដេីម្បីលេីតម្លៃរមណីយដ្ឋានអង្គរ បេតិកភណ្ឌពិភណលោក៕
German APSARA Conservation Project in collaboration with UNESCO in Cambodia will celebrate the 20th Anniversary of its conservation work in Angkor at APSARA Authority Center after the meeting of ICC-Agnkor in December.
According to the report of community working group of APSARA in October 2017, 47 cases of small construction have been requested. Through community working group, APSARA has provided small construction permit for 31 cases.
In the morning of November 9, 2017, APSARA Authority and the International Cooperation Agency on Cultural Heritage of the Republic of Korea (CHICO) signed a Memorandum of Understanding on Restoration and Conservation Project of Elephant Terrace.